ECLAR Factory devine furnizor pentru Nicolae și Alina-Maria ai României
Reading Time: 2 minuteProdusele autentic românești ale fabricii ECLAR din orașul Băilești, județul Dolj, au primit sigiliul de validare din partea lui Nicolae și Alinei-Maria ai României ca simbol de excelență între mărcile autohtone.
Tradiția Casei Regale Românești de sprijinire a micilor producătorilor și meseriași locali de excepție se întinde pe mai mult de un secol: mai exact, din 1914, când negustorii și artizanii români au început să joace un rol tot mai semnificativ în dezvoltarea peisajului economic al țării.
Nicolae și Alina-Maria ai României continuă, cu multă pasiune pentru autenticul românesc, practica de validare a calității deosebite a produselor și serviciilor oferite de anumite mărci naționale prin „Proiectul Alese”. Sigiliul care însoțește această recunoaștere este mai mult decât un simbol al calității: este esența artizanalului, creativității și profesionalismului românești, un simbol al mândriei și pasiunii cu care produsul a fost dezvoltat și pus pe piață.

„Cu deosebită mândrie anunțăm că detergenții ECLAR se numără acum între produsele pe care Nicolae și Alina-Maria ai României le folosesc cu încredere, fiind convinși atât de calitatea pe care o oferim, cât și de pasiunea și procesul de producție autentic românești din spatele a ceea ce punem pe piață.” – Ramona Ungureanu, administrator ECLAR FACTORY RO SRL.
Recunoașterea oferită prin „Proiectul Alese” derulat de Nicolae și Alina-Maria ai României subliniază, totodată, și caracterul inovator al produselor ECLAR, fiind vorba despre primii detergenți-gel cu bicarbonat de sodiu, apă osmozată si extras din nuca de cocos de pe piața românească.
„Apreciem includerea ECLAR în această colecție de produse excepționale garantate de Nicolae și Alina-Maria ai României precum un act de respect deosebit față de munca noastră și față de dorința cu care am pornit la drum: aceea de a aduce valoare reală pe piața din România, prin produse autentice, fabricate aici, cu respect pentru calitate și oameni. ” – Ramona Ungureanu.
Este al doilea moment de maximă importanță în istoria recentă a companiei de produse de curățare, la mică distanță după schimbarea de strategie prin preluarea controlului asupra vânzării și distribuției detergenților ECLAR.
Începând cu luna martie 2025, ECLAR FACTORY SLR vinde produsele sub marca proprie, prin intermediul platformei online in-house: Fabrica de detergenti Bailesti – Familia Eclar.
Urmăriți Revista Biz și pe Google News. Abonamente Revista Biz